A True Wireless (teljesen vezeték nélküli) Bluetooth fülhallgató itt marad. Az Apple ezt a lázat az AirPods-szal kezdte , futurisztikus kialakítású vezeték nélküli fülhallgatójával, amelyek millió értékesítést arattak , mióta az első generáció 2016 végén került forgalomba.
Számos gyártó szerette volna felugrani a kocsira és megszerezni egy darab süteményt, miután látta az AirPods sikerét. Utoljára csatlakozott a párthoz az Amazon az Echo Buds- szal és a Microsoft a Surface Earbuds- szal , amelyek kiemelkednek az Office irodai csomaggal való integrációjukkal és a valós idejű fordítással.
Bár az AirPod-ok a legnépszerűbbek a piacon, mivel elmondtuk, hogy nem csak ezek a vezeték nélküli Bluetooth-fülhallgatók találhatók meg. Bármi is legyen az oka annak, hogy az Apple javaslata nem győz meg téged, a legjobb alternatívákkal rendelkező vásárlási útmutatót hozunk neked .
Minden fülhallgató modell, csakúgy, mint bármely más elektronikus eszköz, rendelkezik olyan jellemzőkkel és specifikációkkal, amelyek egyedivé teszik őket. A dizájnon túl, amely az első dolog, ami magára vonzza a figyelmünket, más tényezők is meghatározzák egyes fülhallgatók előnyeit és hátrányait másokkal szemben.
A legtöbb vezeték nélküli Bluetooth fülhallgató fülbe helyezhető kialakítású. Rendszerint különböző méretű gumiharangokkal (általában három: kicsi, közepes, nagy) rendelkeznek, hogy a lehető legjobban illeszkedjenek, és ne mozogjanak sportolás vagy sétálás közben. A stabil viselet rendkívül fontos, különösen, ha mozgás közben szeretnénk élvezni a zenét vagy egy podcastot.
Az, hogy a fülhallgatók vezeték nélküliek, nagy mozgásszabadságot biztosít. Emiatt sokan sportoláshoz használják őket, így a víz- és izzadságállóság egyre fontosabb szemponttá válik. Bár például az AirPodsok bizonyították, hogy jól bírják az izzadságot anélkül, hogy speciális védelemmel rendelkeznének, érdemes lehet olyan modellt választani, amely IPX4-es vagy annál magasabb szintű vízállósági minősítést kapott.
Az eszközök fülhallgatóval való párosítása Bluetooth technológiával történik. A legújabb változatok jobb energiagazdálkodást, stabilabb kapcsolódást és szélesebb hatótávolságot kínálnak. A jelenleg elérhető legfrissebb verzió az 5.3, amely jobb minőséget és kevesebb energiafogyasztást biztosít. Ha nagyfelbontású hangzást szeretnénk, érdemes megbizonyosodni arról, hogy az adott modell kompatibilis az aptX vagy LDAC kodekkel.
A vezeték nélküli Bluetooth fülhallgatók akkumulátorral működnek, így autonómiájuk korlátozott. Egy átlagos modell 4-6 órát bír töltésenként, a legjobb modellek pedig akár 9 órán át is kitartanak. Ha a fülhallgatóinkat gyakran szeretnénk otthonon kívül használni, érdemes figyelembe venni a töltőtok kapacitását is, amely lehetővé teszi, hogy akár 24 órás vagy annál hosszabb üzemidőt biztosítsanak.
Ha zajos környezetben élünk, vagy teljesen át szeretnénk adni magunkat a zenének vagy podcastoknak, érdemes aktív zajszűréssel rendelkező modellt választani. Az ANC (Active Noise Cancelling) technológia csökkenti a külső zajokat, miközben a zene minősége változatlan marad.
A modern fülhallgatók gyakran rendelkeznek érintésvezérlőkkel, amelyekkel egy mozdulattal lehet váltani a dalok között vagy állítani a hangerőt. Sok modell támogatja az okosóra vagy a telefon hangasszisztenseit, például a Google Asszisztenst, Siri-t vagy Alexát. Az okosórával összekapcsolva még kényelmesebb a használatuk: például futás közben a csuklónkról vezérelhetjük a zenelejátszást, vagy gyorsan fogadhatjuk a hívásokat, anélkül, hogy a telefont elő kellene vennünk.
Ha már rendelkezünk egy okosórával, érdemes olyan fülhallgatót választani, amely könnyedén párosítható vele, és támogatja a zenelejátszási funkciók irányítását. Számos okosóra lehetővé teszi a zene tárolását és lejátszását közvetlenül a fülhallgatóra, így nem szükséges magunkkal vinnünk a telefont, ami különösen sportolás vagy hosszabb séták közben jelent nagy kényelmet.