Elektro Tech

A számítógépek mindennapi életünk nélkülözhetetlen részei. Különösen irodai környezetben, de otthon is gyors PC- re van szüksége a munkavégzéshez vagy a multimédia ajánlatok, például a YouTube használatához. Számítógép vásárlásakor feltétlenül vásárolja meg a megfelelő számítógépet vagy laptopot.

 

Sajnos a számítógépek műszaki eszközök, és ezért néhány év elteltével már nem naprakészek. Amikor a PC-t öt évvel ezelőtt vásárolták, akkor is a kategóriájának legjobb volt, gyors és csendes, de manapság képes megfelelni sok szoftver program követelményeinek. kérdezd, talán már nem lépsz tovább.

 

A processzor: a számítógép szíve

 

A megfelelő processzor kiválasztása meghatározza a számítógép teljes teljesítményét, ezért fontos tényező a számítógép vásárlásakor.

 

Mi a processzor?

 

A processzort CPU-nak (központi feldolgozó egység) is nevezik . A CPU központi feldolgozó egységként szolgál a parancsok feldolgozásához. Nemcsak a számítógépekben található, hanem számos elektronikus eszközben, például mosógépekben, szárítókban vagy más háztartási készülékekben is.

 

A processzorok két legismertebb gyártója az Intel és az AMD. A processzorok elvégzik a számítógépes műveleteket és vezérlik a számítógép részeit. Mivel a processzor csak a bináris kódokat érti, azaz. csak nullák és egyek, mindegyik számot vagy számot bináris kódba kell átírni, amelyet a processzor feldolgoz.

 

A ritmus és a órajel egy processzor meghatározza a teljesítményt a számítógép. Minél nagyobb az órajel-frekvencia, annál gyorsabban dolgozza fel a processzor az utasításokat. A sebesség a ritmusok is mérik a Hertz. Egy Hertz egy ütem másodpercenként. A számítógépek általában zajt adnak, amikor dolgoznak. Gyakran a processzor hűtő ventillátor a felelős a zajért.

 

Az órafrekvencia nagy sebességénél nagy hőveszteség keletkezik, amelyet kompenzálni kell egy ventilátorral. Ellenkező esetben a processzor megsérülhet.

 

Alaplap

 

Az összes PC-alkatrésznek valahol "kikötve" kell lennie, és nem szabad szabadon lebegni a helyiségben. Az alaplap (vagy alaplap vagy alaplap) veszi ezt a feladatot. A kártyák és kábelek behelyezése mellett feladata az összes alkatrész közötti adatcsere ellenőrzése. Ez, vagy a beépített buszrendszer biztosítja, hogy a bit egyáltalán eléri a rendeltetési helyét, például a fő memóriát.

 

Jelenleg két alapvetően különféle alaplap létezik a piacon: az egyik: a Socket-7-vel minden Pentium és Pentium-kompatibilis processzor számára, valamint a Pentium II-hez, amely csak az úgynevezett Slot-1-ben érzi jól magát. Mivel ez a két processzortípus alapvetően különbözik, ez természetesen vonatkozik az alaplapokra (lásd még a Processzorok részt).

 

Egy szó a buszrendszerekről: Úgy tűnik, hogy két buszrendszer van egy újabb alaplapon. Először is, a régebbi ISA busz, másodszor a gyorsabb PCI busz. A valóságban azonban csak a PCI busz veszi át az ISA-kártyáknak csak néhány nyílást kompatibilitási okokból (a PCI-busz 33 MHz-ével ellentétben az ISA-kártya csak 8 MHz-en működik)

 

Ezek a buszrendszerek különösen fontosak a felhasználó számára a bővítőkártyák szempontjából, mivel az egyes buszokhoz különféle nyílások vannak. A szükséges sebesség miatt a grafikus kártyákat elsősorban a PCI buszra tervezték, de a legtöbb kártya továbbra is elérhető az ISA buszhoz. A Pentium II táblákkal bevezették az AGP-t (Accelerated Graphics Port), amelynek hatalmas sebességgel kell felgyorsítania a grafikus megjelenítést.

 

Akkor különbség van az alaplapok között: az alak tényező, azaz a tábla méretei. Különbséget kell tenni a Baby-AT (BAT) és az ATX között, ahol az ATX irányelvek pontosan meghatározzák az egyes aljzatok helyét, és így bármilyen ATX alaplapot bármilyen ATX házba beszerelhetnek, de csak a készülékekhez érdekesnek kell lennie.

 

RAM a nagyobb teljesítményért

 

A RAM megválasztása szintén fontos szempont a számítógép sebességének szempontjából . Ha lehetséges, nem szabad megtakarítani a munkamemóriát , mert ha kevés lesz, és az adatokat ideiglenesen más tárolóeszközökön kell tárolni, a munkafolyamatok sokkal lassabbak lesznek. Ha elegendő memória van, simábban tud dolgozni, és megkönnyebbíti a rendszert.

 

Mi az emlékezet?

 

A munkamemória a számítógép memóriája , amely tartalmazza a végrehajtandó programokat vagy programrészeket, valamint az ehhez szükséges adatokat . A processzor közvetlenül érinti a fő memóriát (vagy a fő memóriát), tehát a méret és a teljesítmény alapvető fontosságú a számítógép teljes teljesítményéhez.

 

Szintén " RAM neve" (Random Access Memory), az összes futó folyamat és program a memóriában tárolt . A RAM-modul általában 1, 2, 4, 8 vagy 16 gigabájt memóriával rendelkezik . A 4 GB RAM elegendő nagyon alacsony igényekhez. Ajánlunk azonban legalább 8 GB RAM-ot a PC-khez és a laptopokhoz. A RAM viszonylag olcsó, és önálló PC-kben könnyen frissíthető.

 

Grafikus kártya

 

A grafikus kártyák felelősek a grafikus kimenet előállításáért, azaz az egyes képek (beleértve a "kereteket") megjelenítéséért. A megfelelő videokártya kiválasztásakor a rendeltetésszerű használat is döntő jelentőségű. A grafikus processzor, vagy röviden GPU, be van építve a grafikus kártyába. A GPU teljesítménye meghatározza a vidokártyák árát is. A GPU átveszi a képek továbbítását, amelyeket a CPU (a processzor) korábban közölt vele.

 

A CPU-hoz hasonlóan, a grafikus kártyák számára óriási árkategóriák is vannak. Ha nem játékos, vagy más grafikusigényes programokat használ, akkor a legtöbb önálló számítógépben és laptopban beépített grafikus kártyák elegendőek . Ezek többnyire modellek, amelyek egy kicsit idősebbek.

 

Ennek ellenére képesek megfelelni a leggyakoribb otthoni és üzleti alkalmazásoknak. Ha grafikusigényes programokat használ , például CAD programokat, képszerkesztést vagy játékot, akkor fektessen be egy kiváló minőségű grafikus kártyába. Ökölszabályként elmondhatjuk, hogy a CPU-nak és a GPU-nak össze kell illeszkedniük. Tehát az erős CPU-val rendelkező számítógépeknek erős GPU-val rendelkező grafikus kártyára is szükségük van, és fordítva. Ellenkező esetben nem érheti el a maximális teljesítményt egy erős CPU-ból.

Asztali nézet